Çekia gjen trajnerin e ri

Republika Çeke ka zyrtarizuar trajnerin që do të drejtojë ekipin në EURO 2024 dhe ai është Ivan Hasek.Këtë lajm e ka bërë të ditur Federata Çeke e Futbollit përmes një komunikate zyrtare, ku theksohet se bashkëpunimi mes palëve do të zgjasë deri në fund të kualifikueseve të Botërorit, me opsion rinovimi në rast kualifikimi në

Vazhdoni leximin →

Jaroslav Silhavy kërkon tri pikët

Trajneri i përfaqësuese së Çekisë, Jaroslav Silhavy ka dalë në një konferencë për shtyp, bashkë me mesfushorin Tomas Soucek, për të komentuar në funksion të sfidës me kuqezinjtë në “Air Albania”. “Jemi të motivuar për të bërë një paraqitje të mirë. Kemi ardhur këtu për të marrë një rezultat pozitiv. Në ndeshjen e parë ne

Vazhdoni leximin →

Në Çeki analizojnë Shqipërinë

Dita e së vërtetës po afron. Shqipëria është gati për sfidën vendimtare ndaj Republikës Ceke, e vlefshme për kualifikueset e kampionatit Europian. Kundërshtari vjen në Tiranë i motivuar dhe me objektiv fitoren, për të marrë kreun e Grupit E. Mediat sportive në Ceki pasqyrojnë cdo gjë në lidhje me këtë përballje, nisur edhe nga deklaratat

Vazhdoni leximin →

Mesfushori çek: Ndeshje ndryshe nga ajo e Pragës

Çekia po përgatitet për ndeshje ne 12 tetorit ndaj Shqipërisë, takim ky që do shkojë në llogaritë e kualifikueseve të Euro 2024. Mesfushori i çekëve, Vaclav Cerny në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të përfaqësueses ka thënë se në “Air Albania” pret një ndeshje tjetër nga ajo e kaluara (1-1). Ndeshja në shtëpi

Vazhdoni leximin →