Racizmi, Cavani: Kërkoj ndjesë, por nuk doja të fyeja askënd

‘Pranoj sanksionin disiplinor, duke ditur se nuk isha në dijeni të përdorimit të idiomave angleze, por nuk jam dakord’. Kështu u shpreh Edinson Cavani, sulmuesi i Manchester United, dënimin e dhënë nga Federata Angleze e Futbollit me 3 ndeshje pezillim për racizëm teksa përdori frazën ‘negrito’ në një postim drejtuar një miku të tij. Futbollisti,

Vazhdoni leximin →

Angli, Cavani në telashe për një postim me tone raciste

Edinson Cavani është akuzuar formalisht nga Federata Angleze e Futbollit për një postim të tij në Instagram me tone raciste. Uruguajani i  Manchester United shkroi ‘gracias negrito’ në postimin e tij në Instagram Story por e fshiu menjëherë Federata në javët e fundit kreu verifikimet e saj në lidhje me këtë cështje dhe këtë të

Vazhdoni leximin →

Shokon Edinson Cavani: Mendova tërheqjen sepse kisha Covid

Edinson Cavani rikthehet të buzëqeshë dhe shkaku është nënshkrimi i kontratës me Manchester United. Por muajt e fundit kanë qenë shumë të vështirë për të. Ai që e zbuloi këtë ishte vetë sulmuesi uruguajan teksa bëri edhe një rrëfim shokues. ‘Kam qenë i prekur nga Covid dhe mendova të tërhiqem-tha Edinson Cavani-pasi u kthyem nga

Vazhdoni leximin →

Benfica, Rui Costa shpjegon ‘Jo’ për Cavanin: Në moshën 34 vjecare nuk mund të kërkosh 10 mln Euro pagë.

‘Cavani? Ne e bëmë punën tonë. Donte pagë 10 milionë Euro dhe për ne është e papërballueshme. Arritëm deri në 7 milionë. Një futbollist që është rreth 34 vjec nuk mund të kërkojë shifra të tilla’-kjo është ajo që ka deklaruar Drejtori Sportiv i Benficas, Manuel Rui Costa teksa shpjegoi se përse dështoi kalimi I

Vazhdoni leximin →

Cavani, dështon kalimi te Benfica, lojtari pretendoi shumë

Dështon kalimi i Edinson Cavanit te Benfica. Sipas asaj që publikohet në median portugese tratativat mes palëve u ndërprenë për shkak të pretendimeve financiare të sulmuesit uruguajan që udhëtoi drejt Lisbonës bashkë me përfaqësuesit e tij për të mbyllur këtë transferim. Drejtuesit e Benficës e konsideruan shumë të lartë kërkesën për pagë të futbollistit që

Vazhdoni leximin →

Inter-PSG, fate të kryqëzuara për Icardin dhe Cavanin

Paris Saint Germainin ushtron presion për Icardin dhe Interi për Cavanin. Zikaltrit janë përballë rrezikut  e humbjes së talentit Lautaro Martinez, të cilin Barcelona e dëshiron me cdo kusht. Kështu që për të plotësuar repartin e sulmit, Interi ka vendosur të hedhë sytë te urugajani I kampionëve të Francës që është drejt skadencës së kontratës

Vazhdoni leximin →

PSG, dështon kalimi I Cavanit te Atletico Madrid

Dështojnë përfundimisht bisedimet mes paris Saint Germainit dhe Atletico Madrid për transferimin e Edinson Cavanit në kryeqytetin spanjoll te Los Colchoneros. Sulmuesi uruguajan, kontrata e të cilit me kampionët e Francës skadon në muajin qershor të këtij viti, do të qënsdrojë në Paris deri në fund të sezonit, më pas ai do të jetë I

Vazhdoni leximin →