Bolonja jep 2.7 milionë euro në vit për Arnautoviçin

Përgjegjësi isektorit teknik të skuadrës bolonjeze, Valter Sabatini, nuk e fsheh aspak se klubi iSerisë A do të bëjë gjithçka për ta marrë austriakun, dhe thotë se një lojtar itillë do të ndihmojë shokët dhe trajnerin Sinisha Mihajloviç. Padyshim që në kandisjen e Marko Arnautoviçit për të zgjedhur Bolonjën ka luajtur një rol të madh

Vazhdoni leximin →

Lukaku është “Maradona” i Interit, Mihajloviç s’pati “ring” për ta ndalur!

Kundërshtari në stol, Sinisha Mihajloviç, kishte deklaruar se “Lukakun mund ta ndalosh vetëm në ring”. Ish-trajneri i Spanjës dhe i Realit të Madridit, Visente Del Boske, theksoi se “Lukaku është sulmuesi më i vështirë për t’u mbuluar nga një mbrojtës”. Fjalën e fundit e tha trajneri i tij, Antonio Konte, pas fitores 3-1 të Interit

Vazhdoni leximin →