Historike në Beograd: Alban Beqiri, në çerekfinalet e Botërorit të boksit!

Një kampion i madh “ka lindur” për Shqipërinë dhe po shkëlqen fort në kryeqytetin e Serbisë. Alban Beqiri, boksieri i klubit sportiv Tirana, arriti suksesin më të madh në histori për kombëtaren shqiptare të këtij sporti duke u kualifikuar për në çerekfinale të Kampionatit Botëror që zhvillohet në Beograd. Beqiri mundi panamezin Eduardo Bekford dhe

Vazhdoni leximin →

Boks, Alban Beqiri kalon në raundin e dytë në Botëror!

Boksieri shqiptar Alban Beqiri, kalon në raundin e dytë të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Beograd të Serbisë. Beqiri triumfoi në peshën deri 71 kg ndaj boksierit nga Kenia, Bonifejs Maina, duke fituar unanimisht me pikë nga ana e të 5 gjyqtarëve. Beqiri është kampion i Ballkanit në fuqi dhe një nga boksierët më

Vazhdoni leximin →

Shkëndija e Tetovës, pasarela për stolin vazhdon

Pas shkarkimit të trajnerit të deritanishëm të Shkëndijës së Tetovës, Bruno Akrapoviç, nëpër “korridoret” e këtij klubi tetovar, në pronësi të kompanisë së njohur shqiptare, “Ekolog”, kanë filluar të qarkullojnë emrat e mundshëm që do të zëvendësojnë trajnerin boshnjak në stolin e Shkëndijës, shkruan, sot, gazeta “Koha” që del në gjuhën shqipe në Maqedoni, duke

Vazhdoni leximin →