Gjokoviçi kampion në harresë, i zgjat dorën e ndihmës  Bekerit

Në momentët e vështirë, kur ndodhet përballë falimentimit dhe një krize financiare serioze, dorën e parë të ndihmës ish-tenistit të famshëm gjerman Boris Beker ia zgjati ish-“vartësi” i tij Novak Gjokoviç. Menjëherë, sapo ai mori vesh për falimentimin e Bekerit, tenisti serb i ofroi ndihmë financiare ish-trajnerit të tij. Një gjykatë e Londrës shpalli, ditët

Vazhdoni leximin →

Beker: Federeri do ta mbyllë vitin në vend të parë

“Rozher Federeri i ka mundësitë që ta mbyllë këtë vit në vend të parë, nëse do të vazhdojë që të luajë me këtë ritëm”, deklaroi, dje, Boris Bekeri, ish-trajneri tenistit serb, Novak Gjokoviç. Duket qartë se, duke qenë se ai nuk është më trajner i Gjokoviçit, legjenda e tenisit gjerman, Beker, ka, tani, një hapësirë

Vazhdoni leximin →

Agasi zbulon sekretin më të madh të Boris Bekerit!

Tenisti i shquar i dikurshëm amerikan, Andre Agasi, zbuloi sekretin që i solli atij mjaft sukses në duelet kundër ish-tenistit kampion gjerman, Boris Beker. “Në tenis, konkretisht në fushë, ti, duhet t’i hapësh mirë sytë që të shohësh se çfarë ndodh rreth teje, më saktë, t’i përqendrosh sytë te kundërshtari, te të gjitha lëvizjet e

Vazhdoni leximin →

Imaz: Ishte vetë Nolja që u shkëput nga Bekeri

Pas ndarjes me Boris Bekerin, Novak Gjokoviçi është vënë në kërkim të trajnerit të ri. Megjithatë, edhe më tej, në qendër të vëmendjes, është “guruja” (udhëheqësi shpirtëror) i tij, spanjolli Pepe Imaz, për të cilin spekulohet se është shkaku i vërtetë i prishjes së kontratës mes Bekerit dhe Noles, por vetë Pepe i hedh poshtë

Vazhdoni leximin →

Novak Gjokoviç, si do të quhet trajneri i ri

Boris Bekeri nuk është më trajner i mbajtësit të raketës nr.2 të botës, serbit Novak Gjokoviç. Ky i fundit dhe trajneri i tij gjerman, Beker, kanë një kontratë që skadon në fund të këtij sezoni, kështu që, për vitin 2017, atij (Gjokoviçit) do t’i duhet që të kërkojë një trajner specialist të ri. Bekeri ka

Vazhdoni leximin →