Flick dhe Gjermania: Kam ende një detyrë te Bayern

Hansi Flick është praktikisht ish trajner i Bayernit të Mynihut. 56 vjecari ka edhe 2 ndeshje me kampionët e Gjermanisë dhe më pas do t’u japë lamtumirën për të menduar me qetësi për të ardhmen e tij që shihet në pankinën e përfaqësueses gjermane. Por Flick në një konferencë për shtyp preferoi të mos flasë

Vazhdoni leximin →

Bayern Mynih-Nagelsmann, arrihet marrëveshja?

Julian Nagelsmann është gjithnjë e më pranë pankinës së Bayernit të Mynihut. Trajneri aktual i Leipizigut prej kohësh po përflitet si pasuesi i Hansi Flick në drejtimin e kampionëve të Gjermanisë, një lëvizje kjo që duket se po konkretizojhet. Mediat gjermane, në mënyrë të vecantë e përditshmja prestigjioze ‘Bild’flasin për arritjen tashmë të një akordi

Vazhdoni leximin →

Bayerni i Mynihut mendon për Allegrin pas Hansi Flick

Hans-Dieter Flick është i destinuar të lërë Bayernin e Mynihur në fund të sezonit për t’u ulur sërish në pankinën e përfaqësueses gjermane këtë radhë si trajneri i parë i saj në vend të Joachim Loew. Në këtë pikë skuadrës bavareze i duhet të gjejë pasuesin e Flick dhe deri tani emri më i përmendur

Vazhdoni leximin →

Julian Nagelsmann mohon kontaktet me Bayernin e Mynihut

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsman mohoi se ka hyrë në kontakte me Bayernin e Mynihut për një zëvendësim të mundshëm të Hansi Flick në pankinën e skuadrës bavereze, me këtë të fundit që sipas Lothar Matthaeus do të largohet nga kampionët e Gjermanisë ‘Nuk kam qenë dhe nuk jam në kontakte me Bayernin. Nuk e

Vazhdoni leximin →