Neuer nuk e mendon tërheqjen nga sporti

Manuel Neuer nuk njeh limite madje në intervistën më të fundit të dhënë për “Münchner Merkur” ka lënë të kuptohet se ende nuk ka vendosur se kur do të tërhiqet, përkundrazi thekson faktin se për atë mosha nuk do të jetë kurrë një pengesë për të veshur dorezat. “I kam vendosur vetes si qëllim për

Vazhdoni leximin →

Harry Kane gjen shtëpi në Mynih

Herri Kejn ka qenë protagonist ditën e sotme një postim të bërë në rrjetet sociale ku komunikoi se është përshtatur plotësisht me jetën në Mynih ku edhe ka marrë një shtëpi me qira. Siç dihej sulmuesi I Bajernit të Mynihut që prej momentit kur mbërriti në Bavari ishte sistemuar në hotelin luksoz “Vier Jahreszeiten Kempinski”.

Vazhdoni leximin →

Bayern, United, PSG dhe Atletico kundër Superligës

Klubet e mëdha po reagojnë me radhë në lidhje me “dritën jeshile” që dha Gjykata Europiane e Drejtësisë për krijimin e Superligës Europiane të Futbollit. Barcelona dhe Real Madrid përshëndetën vendimin e Gjuyaktës së Drejtësisë Europiane. Ndërkohë që klube si Manchester United, Bayern Munich, Atletico Madrid dhe PSG janë totalisht kundër. “Qëndrimi ynë nuk ka ndryshuar. Ne

Vazhdoni leximin →

Bayern me presion për Araujo-n

Bayern Munchen nuk heq dorë nga transferimi i qendërmbrojtësit uruguaian Ronald Araujo. Thomas Tuchel a ka bërë prioritet transferimin e qendërmbrojtësit për ta përforcuar repartin defensiv.Bavarezët janë duke i bërë presion Araujo-s që të pranojë ofertën e tyre pasi janë të bindur se Barcelonën mund ta shtyjnë për ta lejuar largimin e uruguajanit. Sipas asaj

Vazhdoni leximin →

Eintracht dominoi Bayernin në cinizëm

Bayern Munchen përjetoi një nga ndehsjet më të këqija të këtij sezoni pasi u mund thëllë 5-1 nga Eintracht Frankfurt duke nxjerrë në pah limitet e një skuadre ende me shumë probleme. Analiza e ndeshjes me “shqiponjat” nxjerr në pah statistika të frikshme pasi Eintracht e mbajti topin në zotërim vetëm 35% por shënoi plot

Vazhdoni leximin →

Bayerni humbet titullarin e mesfushës

Bayern Munchen fitoi 1-3 në Mainz, fushë ku kishte humbur tri takimet e fundit në Bundesliga. Sukses i rëndësishëm për kampionët në fuqi të Gjermanisë, por trajnerin Tuchel e shqetëson Leon Goretzka. Mesfushori bavarez, një nga autorët e golave të fitores, theu gishtin në sfidën e së shtunës, dëmtim nga i cili do të qëndrojë disa

Vazhdoni leximin →