Kualjarela si Batistuta; shënon në 11 ndeshje radhazi

Fabio Kualjarela është si Gabriel Batistuta. Me golat që shënou në ndeshjen e së shtunës ndaj Udinezes, sulmuesi i Sampdorias barazoi rekordin fantastik të bomberit argjentinas të sezonit 1994-1995 kur shënoi 13 gola në 11 ndeshje radhazi me fanelën e Fiorentinës, një rekord ky që rezistonte prej 24 vitesh. Kualjarela që në 31 janar do

Vazhdoni leximin →

Troç Batistuta: Mesi nuk mund ta fitojë vetëm Botërorin

Filloi kampionati botëror dhe një nga favoritet kryesore për fitimin e tij është Argjentina që udhëhiqet nga Lionel Mesi. Sidoqoftë, futbollisti legjendar argjentinas, Gabriel Batistuta, konsideron se ai (Mesi) vetëm sado i mirë që të jetë, nuk mund t’ia sjellë vendit të tij trofeun e madh. “Mesi është një lojtar, të cilin do ta dëshironte

Vazhdoni leximin →