SHBA arrin finalen olimpike edhe në basketball për femra

Është kandidati kryesor për të artën, dhe bashkë me djemtë mund t’u japin amerikanëve edhe dy të arta. Flasim për ekipin e basketbollit të femrave të SHBA-së, që arriti finalen olimpike pas fitores bindëse ndaj Serbisë, 79-59. Vajzat amerikane nuk e diskutuan fitoren përballë ballkanaseve, që gjithsesi ruajtën nderin e vendit të tyre pasi skuadra

Vazhdoni leximin →

Michael Jordan, 420 milionë Euro humbje në 2020

Michael Jordan mbetet mes 1500 njerëzve më të pasur të planetit. Por pavarësisht kësaj të dhëne, basketbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, në vitin 2020 regjistroi humbje financiare prej 500 milionë Dollarësh. Lajmi u publikua nga revista ‘Forbes’ që shpjegon se në 12 muajt e fundit pasuria e legjendarit ‘Air Jordan’ ka rënë

Vazhdoni leximin →

E bujshme nga Spanja: Pau Gasol kthehet te Barcelona

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja; një prej basketbollistëve më të mirë evropianë, Pau gasol do të lërë NBA pas 20 vitesh për t’u kthyer te klubi ku nisi karrierën e tij të lavdishme; Barcelona. Sipas të përditshmes ‘El Mundo Deportivo’, klubi katalanas që është në kërkim të një lojtari qendre ka ndjekur me

Vazhdoni leximin →

Euroleague, mirupafshim në tetor! Anulohet sezoni 2019/20

Basketbolli Evropian gjunjëzohet përballë coronavirusit; sezoni 2019/20 I Euroleague dhe EuroCup, I ndërprerë që në 12 mars për shkak të pandemisë u deklarua zyrtarisht i mbyllur ‘Evoluimi i ndryshëm i pandemisë në vende të ndryshme evropia nuk garanton barazi në kushtet e zhvillimit të stërvitjeve në përgatitje të ndeshjeve zyrtare-lexohet në një komunikatë të ECA.

Vazhdoni leximin →