Ivana, basketbollistja e bukur ballkanase “ndez” NBA-në

Legjenda Ervin Mexhik Xhonson shkruajti në rrjetet sociale për të: “Mirëse vjen në klub Ivana!” Fjala është për basketbollisten e re serbe, Ivana Raca, e cila u përzgjodh në NBA-në e femrave (WNBA) dhe do të luajë për Los Anxhelos Sparksët, ekipin e qytetit ku janë edhe Lejkërsat. Vajza 21-vjeçare ka lindur në të vërtetë

Vazhdoni leximin →

NBA, Clippers menjehere ne forme te jashtezakonshme

NBA u rikthye pas 133 ditesh nderprerje per shkak te pandemise coronavirus. Ne Orlando te Floridas u zhvilluan ndeshjet e para miqesore, ne total jane parashikuar zhvillimi i 33 sfidave te tilla, perpara se te filloje kampionati i vertete ne 30 korrik. Skuadrat e para qe u rikthyen ne parket ishin LA Clippers dhe Orlando

Vazhdoni leximin →

Panathinaikos tërhiqet dhe do të vazhdojë në Euroleague

Panathinaikos, një prej skuadrave greke të basketbollit me më shumë pjesëmarrje në Euroleague do të luajë në këtë kompeticion edhe sezonin e ardhshëm, edhe pse përpara 2 javësh drejtuesit e këtij klubi sipas medias greke, ekzistonte ideja e braktisjes së tij Skuadra greke, ashtu sikurse edhe pjesa tjetër e klubeve që janë pjesë e EuroLeague

Vazhdoni leximin →

Shtyhet edhe Evropiani I basketbollit I 2021, për në 2022

Kampionati Evropian I Basketbollit I parashikuar për ne vitin është shtyrë për në vitin 2022. Federata Ndërkombëtare e Basketbollit bëri një ndryshim të kalendareve të tij për t’I bërë ballë emergjencës së coronavirusit dhe për të qenë në një linjë me Lojërat Olimpike të Tokios. Të tre turnetë paraolimpike do të zhvillohen në 22 qershor-4

Vazhdoni leximin →

Coronavirusi ndalon edhe basketbollin, pezullohen Euroleague dhe Eurocup

Euroleague dhe Eurocup në basketboll kanë pezulluar ndeshjet e  deri në një komunikim të dytë për shkak të coronavirusit. ‘Në këto situata bëhet e pamundur të zhvillojmë rregullisht turnetë-tha Drejtori Sportiv në një komunikatë zyrtare. Duhet të ruajmë shëndetin dhe sigurinë e skuadrave dhe tifozëve’. Në këtë mënyrë përvec ndeshjeve të Euroleague dhe Eurocup, pezullohen

Vazhdoni leximin →