MotoGP, shtyhen edhe garat në Mugello dhe Barcelonë

Fillimi I Botërorit të MotoGP në 2020 shtyhet sërish. Dorna dhe Federata Ndërkombëtare e Motociklizmit zyrtarizuan vendimin e tyre për të shtyrë për një datë të mëvonshme edhe dy gara të tjera; atë të Italisë në Mugello të datës 13 maj dhe të Katalonjës në Barcelonë  e parashikuar për në 7 qershor. Për momentin në

Vazhdoni leximin →

Festa e Pedros në Barcelonë; 4000 Euro pije dhe shumë kërcim

Pedro Rodriguez vihet në shënjestrën e kritikave të tifozëve të Chelseat. Sulmuesi spanjoll I Bluve të Londrës pas barazimit 2-2 me Leicester ditën e shtunë, ku ai nuk la gjurmë, fluturoi menjëherë drejt Barcelonës për të qenë I pranishëm në një festë të organizuar në një local shumë të njohur  në Cornella de Llobregat. Pedro

Vazhdoni leximin →

MotoGP në Barcelonë, Markez fiton pas kaosit

Mark Markez fiton në ndalesën e radhës së Botërorit të MotoGP në Barcelonë duke regjistruar suksesin e 4 sezonal. Në pistën e Montmelosë piloti spanjoll i Hondës mori një fitore me peshë që e lejon atë që të bëjë një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit të radhës në këtë kampionat. Ishte një fitore që

Vazhdoni leximin →