Kilian Mbape, sërish “fytyrë” bamirësie në Francë!

Shoqata “Teleton” (Telethon) trokiti në derën e sulmuesit të Paris SG këto ditë për një bashkëpunim. Flitet për një shoqatë që mbledh fonde për bamirësi, saktësisht për të luftuar sëmundjet e rralla gjenetike, të cilat nuk kanë shumë vëmendje nga industria farmaceutike dhe studimet shkencore mjekësore. Organizatorët i kërkuan Mbapesë që të bënte reklamën e

Vazhdoni leximin →

Boatengu dhe Brajtneri qetësojnë ndërgjegjen me bamirësi!

Të kuptohemi, ata janë thjesht “të birtë e sistemit”. Një ish-yll i madh i Bajernit, dhe një yll i tanishëm i bavarezëve u përfshinë në një aktivitet bamirësie në Mynih, duke i dhënë për të ngrënë atyre në nevojë. Boatengu, 31-vjeçar dhe Brajtneri 68 vjeç, u fotografuan me pjatat gjysmë bosh e gjysmë plot nëpër

Vazhdoni leximin →

De Gea me zemër të artë; dhuron 200 mijë Euro viktimave të motit të keq në Spanjë

‘Nga fuqitë e mëdhaja derivojnë përgjegjësi të mëdha-është ky leksioni që prej brezash fëmijët kanë mësuar duke lexuar Spiderman apo duke ndjekur përshtatjet kinematografike. Dhe mesa duket këtë leksion e ka mësuar edhe portieri I Mancester Junajtid, David De Gea I cili ka vendosur të dhurojë 200 mijë Euro njerëzve në Alicante dhe Mursia që

Vazhdoni leximin →