Nga Bresti në … Brest, Elis Bakaj ndryshon ekipin, por jo qytetin në Bjellorusi!

Dëmtimi në prill rezultoi fatal, të paktën për këtë vit. Elis Bakajt nuk i shkoi mbarë etapa më e fundit në futbollin bjellorus me Dinamon e Brestit, ndërsa e mbylli bashkëpunimin. Faqja zyrtare e ish-kampiones së Bjellorusisë njofton se sulmuesi shqiptar dhe klubi mbyllën bashkëpunimin, ndërsa i uroi Bakajt sukses në karrierë. Dëmtimi në ndeshjen

Vazhdoni leximin →

Elis Bakaj “kap” Championsin në moshën 32-vjeçare, shqiptari kalon tek Dinamo e Brestit!

Futbollin europian e provoi, por këtë herë është në maksimum. Elis Bakaj do të luajë në Champions sezonin e ardhshëm, pasi gjeti skuadrën e tij të re në Bjellorusi. Sulmuesi shqiptar firmosi kontratë 2-vjeçare me Dinamon e Brestit, kampione e Bjellorusisë, ndërsa u largua nga Shahtjori i Soligorskut. Një hap më lart në karrierën e

Vazhdoni leximin →

Kumbulla shkëlqen në Serinë A, Cikalleshi e Selmani, darkë pas duelit në Turqi!

Përballje shumë e vështirë ndaj një skuadre me emër të madh. E tillë detyra për Marash Kumbullën, mbrojtësin 19-vjeçar të kombëtares shqiptare, që luajti sërish titullar për Veronën, këtë herë ndaj Milanit. Në stadiumin “Bentegodi”, ai do të duhej të mbulonte lojtarin më të rrezikshëm kundërshtar, sulmuesin polak, Kristof Piontek, gjë që ai e bëri

Vazhdoni leximin →