Moto GP, Bagnaia shpallet kampion bote

Pecco Bagnaia shpallet sërish kampion i botës me skuadrën Ducati duke dubluar titullin e sezonit të kaluar. Fitorja në Valencia që ishte edhe gara e fundit e sezonit dhe rrezimi i Jorge Martin ia bënë më të lehtë pilotit italian që gjatë këtij sezoni ka kaluar nëpërmjet shumë ulje-ngritjeve edhe për shkak të aksidentit të

Vazhdoni leximin →

Martin rindez betejën e titullit në Moto GP

Gara Sprint e Çmimit të Madh të Katarit, raundi i parafundit i Kampionatit Botëror MotoGP, pa Jorge Martin të fitojë dhe të çojë në shtëpi suksesin e tij të tetë në këtë specialitet. Një sukses i cili, i kombinuar me vendin e pestë të Francesco Bagnaia, i lejon spanjollit të ngushtojë diferencën në vetëm shtatë

Vazhdoni leximin →

Moto GP, ndalesa e Australisë për titullin

Ka ardhur momenti i Filiph Island, një nga pistat më spektakolare të Moto GP, vendi ku do të caktohet me shumë mundësi edhe fati i titullit për pilotë, vetëm pak ditë pasi Ducati rrëmbeu atë për konstruktorë. Pecco Bagnaia lider me 18 pikë më shumë se Jorge Martin, ndalesa e fundjavës është pikërisht në pistën

Vazhdoni leximin →

Bagnaia-s i dridhet froni

Triumf në shi për Jorge Martin në Çmimin e Madh të Japonisë, i vlefshëm për fazën e katërmbëdhjetë të Kampionatit Botëror MotoGP 2023. Përpjekjet për të rifilluar pas ndalesës së parë ishin të kota: një flamur i dytë i kuq i dha fitoren spanjollit përpara Pecco Bagnaia, i cili tani mbetet përpara kolegut të tij

Vazhdoni leximin →