Kupa e Afrikës nën ankthin e Omikron, Aubameyang pozitiv

Sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang rezultoi pozitiv me Covid-19 pas mbërritjes në Kamerun me pjesën tjetër të Përfaqësueses së Gabonit, për Kupën e Afrikës. Mesfushori Mario Lemina dhe ndihmës-trajneri Anicet Yala gjithashtu rezultuan pozitivë që në kontrrollin e bërë në aeroportin “Nsimalen” në Yaounde, gjë që është konfirmuar edhe nga Federata e Futbollit të Gabonit. Ekipi iu

Vazhdoni leximin →

Aubameyang dhe një parking me makina ekstra luksoze

Mes një Ferrari të argjendte dhe një Lamborghini të artë, Pierre Emerick Aubameyang nuk i mungon asgjë. Kapiteni i Arsenalit nuk e ka fshehur asnjëherë pasionin për makinat e luksit që tani janë të ekspozuar në kopshtin e rezidencës së tij. Dashurisë për motorët, Aubameyang i shton edhe atë për ngjyrat e shndritshme që janë

Vazhdoni leximin →

Aubameyang nxit Arsenalin për rinovimin e kontratës

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre Emerick Aubameyang hap temën e rinovimit me klubin londinez. Në një intervistë për televizionin francez ‘Telefoot’, sulmuesi nga Gaboni bëri të doitur se ende nuk ka marrë asnjë propozim për rinovimin e kontratës dhe klubi e ka kycin për qëndrimin e tij nëse e dëshiron këtë gjë ‘Nuk kam marrë asnjë

Vazhdoni leximin →