Alonso nënshkruan marrëveshje të re me Aston Martin

Fernando Alonso do të vazhdojë të garojë në Formula 1 me Aston Martin sezonin e ardhshëm, pasi ekipi njoftoi se dy herë kampioni i botës ka nënshkruar një marrëveshje të re deri në vitin 2026. Alonso bëri lëvizjen tek Aston Martin nga Alpine në vitin 2023 dhe të dy palët shijuan një fillim të fortë

Vazhdoni leximin →

Aston Martin rikthehet në F1, ja makina e botërorit 2021

Quhet AMR21 makina me të cilën Aston martin do të bëjë rikthimin e saj në Formula 1 pas 60 vitesh. Skuderia britanike zbuloi këtë makinë me të cilën do të kërkojë të mëdhatë e këtij kampionati falë edhe bashkëpunimit të ngushtë me Mercedes dhe duke besuar te eksperienca e Sebastian vettel që sapo mbylli aventurën

Vazhdoni leximin →

Sebastian Vettel: Dua të shkruaj historinë e Aston Martin

Sebastian Vettel shpreson që në 2021 të ringjallet karriera e tij dhe të shkruajë një kapitull të ri në historinë e Aston Martin. ‘Nuk pres asnjë garanci suksesi në të ardhmen, por pres një punë të madhe-tha Vettel në një intervistë për portalin gpblog.com-duhet të shfrytëzojmë atmosferën optimiste të skuadrës që kërkojmë, hap pas hapi

Vazhdoni leximin →

Qeveria britanike refuzon respiratorët e Aston Martin, Renault dhe Red Bull

Autoritetet mjekësore britanike kanë tërhequr ofertën e tyre për blerjen e aparateve respiratore të krijuara nga Aston Martin, Renault dhe Red Bull. Specifikimet teknike të propozuara nuk ishin të përshtatshme për të ndihmuar  pacientët e  prekur nga Covid-19. Pacientët që vuajnë nga pamjaftueshmëria respiratore për shkak të coronavirusit, sipas NHS kërkojnë  ventilim nga aparare që

Vazhdoni leximin →

Aston Martin kthehet në Formula 1; shkrirje me Racing Point

Aksionerët  e Aston Martin miratuan rikthimin në Botërorin e Formula 1 në 2021 të kësaj marke të njohur britanike të prodhimit të automjeteve. Lajmi u konfirmua nga skuadra aktuale Racing Point që do të shndërrohet në Aston Martin F1 Team. ‘Ditën e hënë në 30 mars, aksionerët e Aston Martin Lagonda miratuan një mbledhje fondi

Vazhdoni leximin →

Aston Martin në Botërorin e F1? Me skuadrën e Red Bull..

Aston Martin dhe Red Bull zgjerojnë bashkëpunimin mes tyre edhe në Formula 1. Kompania britanike e prodhimit të automjeteve do të jetë sponsori kryesor i Red Bull në botërorin e Formula 1 të vitit 2018. Skuderia austriake e ka konfirmuar këtë lajm nëpërmjet një komunikate për shtyp në faqen e internetit, zyrtarizim që erdhi pas

Vazhdoni leximin →