“Hajdutë të veshur si arbitra” i cilëson Besa arbitrat e transfertës së Peshkopisë

Besa e Kavajës e drejton “gishtin e akuzës” ndaj arbitrave të ndeshjes së humbur në Peshkopi përballë Korabit. Në një postim në rrjetet sociale, klubi kavajas shkruan: “Vjedhje e turpshme. Hajdutë të veshur si arbitra vjedhin ndeshjen në mes të ditës. Pesë minuta para përfundimit anulohet goli i ekipit tonë, në mënyrë qesharake autogoli jepet

Vazhdoni leximin →

Sezon i ri, halle të vjetra. Në kohën e Jorgjit të Champions League, Kukësi ka kritika…

Dy javë pas lumit të kritikave ndaj arbitres Antoneta Rusta që edhe pse femër nuk i zbuti shpirtrat e shkodranëve dhe shijakasve dhe vetëm pak orë pas arritjes spektakolare për emërimin e Enea Jorgjit në një fazë grupesh të Champions League, arbitrat shqiptarë vazhdojnë të mos gjejnë paqe. Kukësi ka shënjestruar arbitrin e kolegjumit të

Vazhdoni leximin →

Si në Superioren tonë…edhe në Itali kapen me gjykimin

Spanjolli i mesfushës së Lazio-s, Luis Alberto në fund të ndeshjes së fituar me Napolin ku shënoi edhe një gol spektakolar, nuk kursehet ndaj arbitrave që sipas tij kushtëzuan edhe sfidën e së shtunës në darkë. Sipas spanjollit, nuk mund që “xhaketat e zeza” ta kalojnë lehtë kur bëjnë gabime dhe ata duhen zëvendësuar me

Vazhdoni leximin →