Seria e dytë e futbollit shqiptar, merkato dhe Liga që u kthye sërish në nocion

Përveç faktit që këtë rradhë pushimet e dimrit ishin jashtëzakonisht të shkurtëra, gjithçka tjetër e futbollit shqiptar do të jetë fotokopje e copave të kampionateve të luajtura në vitet e fundit. Fillimisht është premtuar një merkato e shëndetshme dhe pothuajse për të gjithë pjesëmarrësit në garë Europa është në pragun e portës. Ndërkohë që askush

Vazhdoni leximin →

Tirana e Dedes nis të marrë xhirot, vjen fitorja e dytë në Superligë

Kundërshtari ishte i lehtë, por gjithsesi suksesi është gjithnjë sukses. Tirana e trajnerit Nevil Dede arriti fitoren e dytë radhazi në Superligë, duke iu afruar sado pak kreut të renditjes. Triumfi ishte 3-0 ndaj Apolonisë në “Selman Stërmasi”, me gola të shënuar nga Ismailgeci, Batha dhe Muçi. Fierakët arritën të rezistonin në pjesën e parë,

Vazhdoni leximin →

Superliga, Skënderbeu “ringjallet” në Ballsh, Apolonia i reziston Kastriotit!

Ishin dy ndeshjet më pak interesante në letër, por nuk ecën në gjithçka sipas parashikimit. Bylis-Skënderbeu dhe Kastrioti-Apolonia patën edhe të papriturën brenda tyre, ndërsa korçarët fituan dhe fierakët barazuan jashtë fushe. Ekipi i trajnerit Julian Ahmataj triumfoi 2-0 në Ballsh falë golave të shënuar nga Pusi e Tereziu në pjesën e dytë. Mallakastriotën luajtën

Vazhdoni leximin →