E paska gënjyer Ançeloti futbollistin e tij Gamiero

Sulmuesi i Atletico Madridit, Kevin Gameiro, i cili ishte pjesë e Paris Saint-Germain nga viti 2011/2013 kur trajner ishte Carlo Ancelotti, ka thënë se italiani nuk është njeri i fjalës, përcjell Gazeta Express. “Në fund të sezonit të parë, unë shpreha dëshirën të largohem – pasi nuk po gjeja hapësira. Por, Ancelotti më ndaloi dhe më

Vazhdoni leximin →

11-tshi ideal i trajnerit Karlo Ançeloti

Trajneri italian, Karlo Ançeloti, vazhdimisht, përpiqet që, me xhentilencë, t’i shmanget përgjigjes për pyetjen se cili do të mund të ishte ekipi i tij më i mirë prej 11 futbollistësh që ai ka stërvitur gjatë karrierës së tij si trajner, por, megjithatë, gazeta spanjolle, “As” arriti të zbulojë se cilët 11 futbollistë ky specialist italian

Vazhdoni leximin →

Prapaskena në Paris, Ançeloti: Leonardo? E dija mik!

Karlo Ançeloti nuk është nga ata që flet shumë, aq sa edhe biografia e tij e ka titullin “Lideri i qetë”. Veçse, “Karleto” nuk është aspak budalla dhe as i pagojë. Pikërisht në biografi është një episod lidhur me marrëdhënien e tij me brazilianin Leonardo, kur të dy ishin tek Paris SG. Italiani ishte trajner,

Vazhdoni leximin →

Ançeloti e Klop të lumtur, Bajerni e Liverpuli bindin tifozët!

Bajerni dhe Liverpuli ishin dy skuadrat e mëdha që fituan në mbrëmje vonë në ligat kryesore europiane. Kampionia e Gjermanisë kaloi 2-0 Mynshengladbahun në Mynih, ndërsa Liverpuli theu Uest Bromin në “Anfild”. Bavarezët zgjidhën gjithçka shumë shpejt, me golat e Arturo Vidalit e Dagllas Kostës për gjysmë ore lojë, ndërsa më pas dominuan pa rrezikuar

Vazhdoni leximin →

Roben pa doreza: Guardiola apo Ançeloti? Pep ishte manjak!

Arjen Roben është një nga ata që duhen dëgjuar kur flet për futbollin. Holandezit të fundit “fluturues” iu kërkua nga gazeta spanjolle “Marka” të bënte një krahasim mes dy trajnerëve të tij të fundit tek Bajerni. Si qendrojnë pranë njëri-tjetrit Guardiola dhe Ançeloti? Roben e nis me atë që iku. “Pep ishte njeri i fiksuar

Vazhdoni leximin →