UEFA trembet për Championsin, por 3 gushti ndoshta është shpejt!

Kritika për Belgjikën ishte e ashpër, pra që vendosi ta anulonte kampionatin për fare, veçse shqetësimi më imadh është për Ligën e Kampionëve dhe për ligat kryesore të Europës. Presidenti iUEFA-s, Aleksandër Çeferin, itrajtoi këto tema në një intervistë për televizionin gjerman, “ZDF”, duke theksuar se ka vendosur një afat-kufi për finalen e Championsit. “Nëse

Vazhdoni leximin →

La Liga, nëse nuk fillon në deri në 27 qershor, anulohet për fare!

Sezoni duhet përfunduar në një farë mënyre, kjo është një dëshirë, është një detyrim financiar e sportiv, por “Nëna Natyrë” mund t’i bëjë të pafuqishëm për t’ia dalë. Drejtuesit e Federatës Spanjolle të Futbollit, të Ligës së Futbollit e të klubeve përpiluan skenarët e mundshëm për t’ia dalë mbanë në krizën e koronavirusit. Ka tre

Vazhdoni leximin →

Barcelona, nxito! Nejmar të pret deri në 20 gusht

‘Nejmar pret Barcelonën deri në 20 gusht-kjo është ajo që lexohet këto orë në median spanjolle në lidhje me të ardhmen e sulmuesit brazilian të Paris Sën Zhermenit. 27 vjecari është gjithnjë e më shumë i bindur për të lënë kampionët e Francës dhe Barcelona është zgjedhja e parë e tij edhe pse raportet mes

Vazhdoni leximin →