Ronaldo: Barcelona ble lojtarë që të luajnë për Mesin!

Një shkrim mjaft interesant publikoi, këto ditë, mediumi spanjoll “Diario Gol” dhe ai ka të bëjë me Kristiano Ronaldon, si edhe me mendimin e tij për përforcimin e ri mjaft të shtrenjtë të Barçës, Osman Dembele. Ky futbollist francez erdhi, gjatë verës, në Barcelonë, pasi për të u paguan 105 milionë euro, ndërkohë që, sikurse thotë një burim spanjoll, Ronaldo u kishte thënë bashkëlojtarëve të vet se ai nuk kishte dëgjuar asnjëherë më parë për këte lojtar, pra, për Dembelen!

“Barsa të gjithë lojtarët i blen që të luajnë për Mesin, këtë punë bënte edhe Nejmari, para se të largohej, kështu që e njëjta gjë do të ndodhë edhe më këtë të riun”, pretendohet se u ka thënë Ronaldo bashkëlojtarëve të vet. Sidoqoftë, është e vështirë të besohet se Ronaldo nuk kishte dëgjuar asnjëherë më parë për Dembelen, duke pasur parasysh se ky futbollist ka luajtur me Borusian e Dortmundit.

Sfidanti.al