Inter, Spaleti ka një plan për futboll të fortë dhe spektakolar!

Kondogbia mund të largohet, edhe pse Spaleti nuk është dakord me mënyrën sesi po sillet francezi, po ashtu Gabigol besohet se nuk bën pjesë në planet e tij, por Interi 2017-2018 pritet të jetë shumë i fortë. E garanton jo vetëm trajneri me traditën e futbollit sulmues dhe të bukur tek Roma apo Zeniti, por edhe mënyra sesi po përpiqet ta ndërtojë skuadrën. Me ardhjen e Skriniarit dhe Veçinos, janë shtuar centimetra dhe aftësi garuese, ndërsa Borha Valero është njeriu i talentit, mendja e ekipit në çdo zonë të fushës.

Në krahun e majtë ka ardhur braziliani i talentuar Dalbert, ndërsa në të djathtë pritet francezi i kulturuar dhe i zoti i PSG-së, Orie. Emre Mor është një hap larg për të forcuar sulmin, por po ashtu Jan Karamoh i Kaenit në Francë, që ka kontratë deri në janar-shkurt 2018. Për të, Interi jep 6 milionë, plus bonueset, ndërsa Kaeni kërkon 10 milionë. Dëshirë e madhe është Keita i Lacios, edhe pse Juve ndodhet në pozicion më të mirë, dhe po ashtu Jarmolenko i Dinamos së Kievot. Gjithsesi, dëshira kryesore dhe me shpenzimin më të madh, mund të jetë Patrik Shik i Sampdorias. Juventus u tërhoq pasi dyshoi për problemet në zemër, por gjithçka është në rregull dhe Interi duket se është dakordësuar me Sampdorian për rreth 30 milionë euro.

Sfidanti.al