Berisha do të operohet, humbet ndeshjet me Juven, Udineze, Milan dhe Empoli

Etrit Berisha do të operohet në meniskun e gjurit të djathtë, duke humbur kështu pjesën tjetër të këtij viti.

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha do të operohet në meniskun e gjurit të djathtë, pas një dëmtimi që pësoi në ndeshjen që Atalanta e tij fitoi ndaj Romës.

Operacioni do të kryhet nesër dhe portieri i kombëtares sonë do të kthehet të luajë vetëm vitin e ardhshëm.

Kështu, Berisha do të mungojë në ndeshjet kundër Juventus, Udinese, Milan dhe Empolit.