Ismajli në dyshim për miqësoret e Kombëtares

Ardian Ismajli nuk arriti dot të përfundonte ndeshjen e kësaj fundjave, atë humbje minimale në “San Siro” me Milanin. Mbrojtësi i Kombëtares u detyrua që të linte fushën e lojës, për shkak të një shqetësimi muskulor. Në minutën e 42-të, Ismajli ulet në tokë dhe nuk mund të vazhdonte, teksa kërkoi zëvendësim të detyruar. Ismajli

Vazhdoni leximin →

Mbrojtësi 18-vjeçar kuqezi firmos me Empolin

Një tjetër futbollist i bashkohet klubit të Empolit, ku kanë spikatur shumë futbollistë të Kombëtares Shqiptare (aktualisht luajnë Ismajli, Etrit Berisha dhe Stiven Shpendi). Këtë të martë me klubin toskan ka firmosur mbrojtësi i ri dhe i talentuar Adi Kurti, që kuptohet fillimisht do të inkuadrohet në ekipin e të rinjve. Kurti, 1.94 centimetra i

Vazhdoni leximin →

Empoli, Ismajli ka besim: Po punojmë shumë

Në sezonin e tij të tretë me blutë, Ardian Ismajli është tashmë një gur themeli i mbrojtjes së Empolit, por edhe i kombëtares shqiptare me të cilën do të përballet me Italinë në ditën e hapjes së grupit B të Euro2024 më 15 qershor. Këtë vit mbrojtësi shqiptar ka munguar katër ndeshje për shkak të

Vazhdoni leximin →

Etrit Berisha hero për Empolin

Portieri i Kombëtare Shqiptare dhe Empolit, Etrit Berisha ishte i pakalueshëm përballë sulmit napolitan dhe bëri disa pritje të jashtëzakonshme, përfshirë një të dyfishtë brenda pak sekondash ndaj Kvaratskhelia dhe Lindrstrom. Ai pas ndeshjes ka folur për “DAZN”, duke komentuar këtë paraqitje të tij dhe të skuadrës, si dhe atë që pret këtë edicion. “Nota

Vazhdoni leximin →