Spal, Etrit Berisha me Covid, në spital për ekzaminime

Portieri i SPAL u dërgua për ekzaminime në repartin e specializuar për Covid-19 në spitalin e Konas, lajm që u konfirmua nga vetë klubi. Portieri 31 vjecar në 27 nëntor rezultoi pozitiv me coronavirus në testet molekulare të kryera pas kthimit të tij nga ndeshjet e kombëtares shqiptare  në ndeshjet e Nations League. Që nga

Vazhdoni leximin →

Kapiteni Berisha bën gjithçka, gol të shkëlqyer nga loja dhe penallti “Panenka”!

Kur shqiptari i Kosovës është i frymëzuar vështirë të ndalet nga ndokush. E tregoi sërish Bernard Berisha se zotëron jo vetëm shpejtësinë dhe forcën fizike, por edhe talentin, intuitën dhe aftësitë udhëheqëse, dhe kjo ndodhi ndaj kampiones në fuqi të Rusisë, Zenitit të Shën Peterburgut. Në duelin mes ekipit të ashpër të Premier Ligës (Ahmatit)

Vazhdoni leximin →

Sa luhatje  në balonën e  Kombëtares: njëherë shryhemi, njëherë ..fryhemi!

E kishim paralajmëruar me titullin “kambanë” para ndeshjes : Shqipëria do të flakë maskën në ndeshjen me Kazakistanin!  Dhe ndodhi: në një kohë që të gjithë janë të detyruar të mbajnë maskën prej virusit, Kombëtarja ishte e detyruar të flakte maskën e “virusit” kuqezi,  që kishte mbështjellë lojën e saj dhe të dëshmonte se këtë

Vazhdoni leximin →