Kombëtarja humbet Berishën dhe Uzunin

Kombëtarja shqiptare zhvilloi pasditen e sotme seancën e radhës stërvitore në “Shtëpinë e Futbollit”, në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet miqësore ndaj Kilit (22 mars, stadiumi “Ennio Tardini”, ora 20:45) dhe Suedisë (25 mars, stadiumi “Friends Arena”, ora 19:00). Departementi i Komunikimit në FSHF bën me dije se Myrto Uzuni nuk do të jetë

Vazhdoni leximin →

Valon Berisha rikthehet në Austri, firmos me LASK

Mesfushori kosovar Valon Berisha është zyrtarisht një lojtar i LASK Linz. 30-vjeçari ka firmosur një kontratë deri në 30 qershor të vitit 2026 me klubin austriak. Bëhet fjalë për një rikthim të Berishës në kampionatin austriak, pasi më parë ai ka veshur edhe fanellën e Salzburgut për 6 sezone dhe më pas u transferua në kampionatin

Vazhdoni leximin →