Atalanta pranë gjysmëfinales së dytë europiane në histori

Ka qenë dikur ekipi bergamask që kishte në përbërje një gjigand nga Suedia, si Strombergun. Ishin vitet 1987-1990 dhe Atalanta arriti një herë në gjysmëfinale të një kupe europiane, pikërisht të Kupës së Kupave, dhe në çerekfinale të Kupës UEFA. U desh të kalonin 30 vjet që të arrihej një tjetër çerekfinale, e cila ishte

Vazhdoni leximin →

Gjimshiti ka rol në spektakël, Atalanta e Juventusi ndahen në barazim

Pas Napoli-Inter, Seria A pati një tjetër “pjatë” të nivelit më të lartë këtë javë, dhe ishte dueli në stadiumin “Gevis” (Geëis) të Bergamos. Atalanta e Juventusi luajtën një ndeshje spektakolare, që përfundoi 1-1 dhe ku mori pjesë edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare Berat Gjimshiti, që rrezikoi të shkaktonte një autogol. Rastet për gol ishin

Vazhdoni leximin →