Gjimshiti rrezikon Milanin

Berat Gjimshiti luajti mbrëmë vetëm 18’ minuta lojë pasi vuajti nga një dëmtim në kofshën e majtë. Kapiteni i Kombëtares shqiptare bëri shenjë nga pankina për zëvendësim pasi kishte probleme muskulore në duelin me Atalantës dhe Torinos. Një situatë shqetësuese për lojtarin, i cili në periudhën e fundit ka luajtur me rregullsi në radhët e formacionit

Vazhdoni leximin →

Junajtid “kokëulur”, “djajtë” japin 70 milionë euro për Hojlund

Fillimisht u raportua se “hoqën dorë” nga kartoni i Hojlund, por mesa duket nuk është kështu dhe “djatjë e kuq” të Mançester Junajtid, të cilët “kokëulur”, kanë vendosur të rrisin ofertën e tyre në shumën e 70 milionë eurove, duke iu përshtatur kështu, kushteve të italianëve të Atalanta-s. Këta të fundit prej kohësh kanë vënë

Vazhdoni leximin →