PSG i prish punë “djajve”, “parisienët” gati thasët për Hojlund

Prej disa javësh tashmë, “djajtë e kuq” të Mançester Junajtid duan të sigurojnë shërbimet e “vikingut” danez, Rasmus Hojlund, me “bergamaskët” e Atalantës, që kanë refuzuar tashmë 2 oferta të anglezëve. Mirëpo, për shërbimet e talentit 20-vjeçar nuk janë më në garë vetëm “djajtë”, pasi shërbimet e danezit i kërkojnë dhe “gjigandët” francezë të PSG,

Vazhdoni leximin →

Mançester Junajtid arrin akordin me Rasmus Hojlund

“Djajtë” e Mançester Junajtid janë shumë pranë nënshkrimit me “vikingun” danez të Atalantës, Rasmus Hojlund, me këtë të fundit, që kërkohej prej kohësh nga teknikun Erik ten Hag, në majën e sulmit të “të kuqve”. Klubi anglez ka gjetur akordin me “bomberin” shpërthyes dhe tanimë e vetmja gjë çka mbetet është gjetja e akordit me

Vazhdoni leximin →

Nga Ukraina në Itali, milionat prishin planet “zikaltër”

Teka janë shumë pranë shitjes së kartonit të “gardianit” kameurnas të portës, Andre Onana për 55 milionë euro te “djajtë” e Mançester Junajtid, “zikaltërit” e Inter tashmë janë hedhur në “sulm” për gjetjen e një portieri tjetër, që mund të mbrojë denjësisht portën e italianëve. Ndër opsionet e konsideruar nga bordi “zikaltër” është dhe portieri

Vazhdoni leximin →

Gasperini “hedh fall” për të ardhmen tek Atalanta

Trajneri ka qenë shumë i suksesshëm në Bergamo, duke e kualifikuar një ekip të vogël për në Champions e përgjithësisht për në Europë, duke arritur deri në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Xhampiero Gasperini është arkitekti i këtyre sukseseve (me Berat Gjimshitin në fushë), por tashmë duket se mund të largohet. “Për të ardhmen do

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Juventusi, në Itali hetohet edhe për 6 klube të tjerë!

Tashmë loja është hapur. Prokuroritë e disa qyteteve në Apenine ka kërkuar informacion për disa nga klubet italianë të futbollit. Fjala është për Atalantën, Udinezen, Sasuolon, Bolonjën dhe Kaljarin. Edhe këta dyshohen të përfshirë në shkelje të tilla si ato për të cilat u dënua Juventusi, pra për manipulim bilancesh nëpërmjet “plusvalencave”. Sfidanti.al