Rashica zverdhet dhe jep asist, por golin nuk e gjen..

Sa herë që flitet per futbollistin e talentuar Rashica, sepse kujtohet gjesti anormal i De Biazit per t’i dhënë një dhurate të tepruar Kosoves. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, është rikthyer të aktivizohet si titullar për ekipin e tij, Vitese, në kampionatin holandez. Ai ka luajtur për 89 minuta në fitoren 3-1 të ekipit të tij ndaj Zvolles duke dhënë dhe asistin e golit të dytë. Në minutën e 21-të Rashica u ndëshkua edhe me karton të verdhe.