Aleksi Sançez,  një luftëtar i vërtetë per Vengerin

Alexis Sanchez ka zhvilluar një ndeshje të madhe në fitoren 5-1 te Arsenalit në udhëtim te West Ham.

Në këtë fitore, Sanchez pati një paraqitje të madhe ku shënoi het-trik, teksa kjo paraqitja u lavdërua edhe nga trajneri i tij, Wenger.

“Ai gjithmonë mund të ju jap diçka të veçantë”, ka thënë Wenger pas ndeshjes, përcjell Telegrafi.

“Ai është një luftëtar dhe një lojtar i nivelit të lartë”, përfundoi trajneri francez.