Fati shpëtoi Shqipërinë… Nestorovski “humbi” fitoren

Vetëm fati e shpëtoi Shqipërinë nga humbja në Strumicë, ndërkohë që duhet të theksohet se portieri i ekipit shqiptar, Ertrit Berisha, ishte fantastik dhe vetëm superpritjet e tij e shpëtuan Shqipërinë nga humbja në ndeshjen kualifikuese të Grupit G të Kupës së Botës Rusi – 2018.

Të parët që shënuan ishin futbollist miq me anë të Roshit në min. e 53-të, ndërsa Aleksandar Trajkovski barazoi në min. e 78-të nga “pika e bardhë” dhe i gjithë ekipi maqedonas u hodh në sulm, duke krijuar raste kolosale shënimi, por, sikurse duket, ekipi kundërshtar pati shumë fat, ndërkohë që kjo ishte edhe një luftë kundër kohës.

sfidanti.al