Shqipëria U19 e mbyll me humbje

Është mbyllur me një humbje përballë Skocisë aventura e Shqipërisë në grupin e saj të fazës së dytë të Eliminatore të Evropianit të futbollit për femra për grupmoshën e Nën-19-vjeçarëve. Vajzat e drejtuara nga trajneri Kreshnik Krepi janë mundur 0-3 në takimin e fundit, të luajtur në Stadiumin “Elbasan Arena”, duke e mbyllur kështu në

Vazhdoni leximin →

Mario Mitaj: Krenar që jam shqiptar

Mario Mitaj ka dhënë një rrëfim së fundmi në mediat ruse. Futbollisti shqiptar ka treguar arsyen e largimit të tij nga AEK, ndërsa gjithashtu ka folur më veçanërisht për eksperiencën e re te Lokomotiva e Moskës. Mbrojtësi i Kombëtares u shpreh se në Greqi nuk i besojnë aspak lojtarëve të rinj dhe ka një presion

Vazhdoni leximin →

Rasti “Erikson” dhe mungesa e mirënjohjes në Shqipëri

Legjenda suedeze, Sven Goran Erikson, ka përjetuar çaste magjike në “Anfield Road” ku ka realizuar më në fund ëndrrën e tij të madhe për të drejtuar për një herë në jetë nga pankina skuadrën e Liverpool-it. Asnjëherë më parë ai nuk kishte pasur mundësi të drejtonte të kuqtë dhe klubi nga “Merseyside” si një institucion

Vazhdoni leximin →

Morata: Shqipëria shkëlqeu në kualifikuese

Sulmuesi i kombëtares spanjolle Alvaro Morata ka dhënë një intervistë të gjatë për “Gazzetta dello Sport” ku ka folur edhe për kundërshtarët e Spanjës në Euro 2024. Sulmuesi ka vlerësuar Shqipërinë, duke theksuar se ka bërë diçka spektakolare në ndeshjet kualifikuese. “Euro 2024? Unë firmos që Spanja dhe Italia të ecin përpara dhe shtoj një gjë:

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja pa mungesa në stërvitje

Kuqezinjtë e Sylvinhos janë rikthyer në fushën e Shtëpisë së Futbollit për të kryer seancën e dytë stërvitore, në kuadër të përgatitjeve për dy miqësoret e muajit mars, atë ndaj Kilit më datën 22 në Parma të Italisë dhe ndaj Suedisë më datën 25 në Stokholm. Grupi në dispozicion të trajnerit ishte i plotë, pasi

Vazhdoni leximin →