Italianët tremben për shkeljet ndaj lojtarëve në Turqi, siç duket s’kanë kaluar nga Shqipëria

Në të vërtetë, listën e kampionateve problematike e ka përpiluar shoqata ndërkombëtare e futbollistëve profesionistë, dhe aty përfshihen vende si Arabia Saudite, Algjeria, Libia, Turqia, kategoria e dytë e Greqisë, Rumania apo Kina, pa i përmendur që të gjithë. Mediat italiane i bëjnë jehonë këtij lajmi që ka të bëjë me shkeljen e të drejtave

Vazhdoni leximin →

Me “medalje importi” jemi mirë, Abakarov merr të artë për Shqipërinë në Lojrat Mesdhetare!

Mundësi është çeçen me kombësi dhe ka qenë me nënshtetësi ruse, ashtu si patriotët e tij. Prej disa kohësh Zelimhan Abakarov përfaqëson Shqipërisë dhe pasi shkëlqeu në kampionatin europian këtë po e bën edhe në Lojrat Mesdhetare. Mundësi u shpall kampion në peshën deri 65 kg në stilin e lirë, duke dominuar finalen ndaj egjiptianit

Vazhdoni leximin →

Luis Enrike: E dinim se Shqipëria do të ishte rival i fortë!

Kritikat për Spanjën e tij nuk munguan, edhe pse kopertinat e gazetave sportive iberike kishin thirrje për fitoren e merituar, dhe për drejtësinë e vendosur në fund. Trajneri i “Furive të Kuqe”, Luis Enrike, bëri vlerësim të madh për Shqipërinë, ndërsa pati “shigjeta” për ekipin e tij që u cilësua si “i sipërfaqshëm”, dhe i

Vazhdoni leximin →

Media spanjolle e shqetësuar: Shqipëria inferiore na neutralizoi pa probleme!

E përditshmja “Marka” nuk ngurroi të bënte atë që ka specialitetin e saj, “kundërkronikën” (contracronika) pas ndeshjes Spanjë-Shqipëri (2-1) në “Korneja” të Barcelonës. Përfundimi i analizës ishte që “Katarin e kemi edhe kaq pranë, por edhe kaq larg”. “Ajo që seleksioni bëri ndaj Shqipërisë nuk të fton në një entuziazëm të madh, – vazhdon komenti,

Vazhdoni leximin →