Vidal flet si lojtar i Barcelones: Falenderoj Bajernin qe me lejoi te perballem me kete sfide te re

Nje dite pas zyrtarizimit te kalimit te tij te Barcelona, Arturo Vidal tha fjalet te tij te para si futbollist i kesaj skuadre. Mesfushori kilian deshi te falenderoje te gjithe tifozet e Bajernit per mbeshtetjen e qe i dhane gjate viteve qe ai qendroi ne skuader si dhe vete drejtuesit e klubit qe i dhane mundesine per te perballuar nje sfida te reja me Barcelonen.

‘Falenderoj Bajernin dhe tifozet e tij. Jam argetuar shume gjate qendrimit tim ketu. Dua te falenderoj klubin qe me lejoi te perjetoj keto sfida te reja me Barcelonen-tha Vidal.

Arturo Vidal tashme 31 vjec, ka luajtur 124 ndeshje me Bajernin duke shenuar 22 gola, nderkohe qe ka dhene edhe 18 assiste.

Sfidanti.al