Një shkelm shishes Gabigol, se nuk i binte dot ..Piolit

Gabigol ka shprehur gjithë pakënaqësinë e tij që nuk luajti në ndeshjen ndaj Sampdorias.

Inter humbi ndaj Sampdorias me rezultat 1:2 në Giusseppe Meazza, por trajneri Stefano Pioli nuk vendosi të luante me Gabigol.

Pioli zëvendësimin e fundit e bëri shtatë minuta pa përfunduar ndeshja, çka e zemëroi se tepërmi brazilianin, i cili gjatë tërë kohës ishte duke u nxehur për lojë, shkruan FCInter1908.

Gabigol u kthye në stolin rezervë i mërzitur dhe duke goditur me shqelm një shishe me uji..