Inter nuk ndalet, tani kerkon edhe Sterrixh, por te kete kujdes nga Roma

Pasi siguroi Lisandro Lopez dhe Rafinjen, Interi hedh syte nga Daniel Sterrixh. Zikaltrit duan te perfitojne nga fakti qe Liverpuli vendosi ta largoje sulmuesin 28 vjecar ne forme huazimi keshtu qe vendosen te bejne nje tentative per te per t’i bere nje tjeter dhurate Lucano Spaletit.

Por sipas asaj qe publikohet ne median italiane Interri duhet te perballet me konkurrencen e Romes ne garen per kartonin e sulmuesit te Liverpulit. Por milanezet kane nje avantazh me kete pike qe ka te beje me largimet e 2 prej futbollisteve. Eder eshte shume prane kthimit te Sampdoria, ndersa Gabigol do te shkoje me huazim te Santos pasi te kete dhene miratimin e saj edhe Benfika.

Roma nga ana e saj preferon te prede dhe te gjeje momentin e duhur per te bere tentativen e saj per Sterrixh. Nese konlretizohet largimi i Xhekos ne drejtim te Celsit, atehere Roma do te provoje te parakaloje Interin per sulmuesin anglez dhe do te hyje menjehere ne kontakte me drejtuesit e Liverpulit.

Verdhekuqte e shohim Sterrixh si futbollistin e duhur per ta vendosur perkrah Shik dhe Defrel ne repartin e sulmit te skuadres.

Sfidanti.al