Higuain,  ka harruar thesin me gola në Napoli

Në një intervistë për La Gazzetta dello Sport sulmuesi argjentinas, Higuain, ka thënë se Zonja e Vjetër duhet të përmirësohet kur udheton larg Torinos..

“Bilanci është pozitiv, pavarësisht humbjes së fundit, por duhet të përmirësohemi në takimet si mysafirë”.

“Kemi dështuar në pjesën e parë, duhet të ishim ne skuadra sulmuese. Do jetë një kampionat i gjatë dhe i vështirë, por gjëja e mirë është se gjithçka varet ende nga ne”.

“Objektivi im? Të shënoj 36 gola si te Napoli do të jetë e vështirë, por mjafton të shënoj dhe të fitoj tituj”.