Higuain e ka të qartë: Fenomeni Ronaldo, qendërsulmuesi më i mirë i të gjitha kohërave

Gonzalo Higuain nuk ka asnjë dyshim se cili është qendërsulmuesi më i mirë i të gjitha kohërave. ‘Në historinë e futbollit ka pasur qendësulmues të mëdhenj si Suarez, Lewandowski, Cavani, Benzema, David Villa dhe Ibrahimovic-tha argjentinasi në një intervistë për ESPN-por më i miri nga të gjithë është Ronaldo Fenomeni. Gjithnjë kam dashur të jem

Vazhdoni leximin →

Higuain-Juventus drejt ‘divorcit’, agjenti: Po bisedojmë për zgjidhjen e kontratës

Pas deklaratës së Andrea Pirlos, Gonzalo Higuain del hapur dhe nëpërmjet agjentit të tij qartëson të ardhmen futbollistike. ‘Gonzalo ka akoma edhe një vit kontratë, por klubi dhe Pirlo kanë vendosur që në mënyrë të njëanshme që është momenti për të thënë lamtumirë, kështu që duhet të gjejmë një mënyrë për zgjidhjen e kontratës që

Vazhdoni leximin →