Higuain tregon Amerikën: Jam i lumtur te MLS, këtu futbolli nuk është prioritet

Gonzalo Higuain po përjeton sezonin e tij të dytë në Major League Soccer dhe thotë se ndihet shumë mirë të skuadra e Inter Miamit

‘Jam shumë i lumtur sepse këtu futbolli nuk është prioritet, kam dalë nga vorbulla e presionit që është në Evropë-tha Higuain i cili foli edhe për Lautaro Martinez të cilin e këshillon.

‘Këshill ime për Lautaron? Të rrijë i qetë, rrugëtimi është i gjatë-tha Higuain-tani ka vetëm përkëdhelje sic më ndodhi mua deri në vitin 2014, por pas përfundimit të botërorit, gjithcka mbaroi’

Ish sulmuesi i Juventusit është edhe futbollisti ofensiv me të cilin si Messi ashtu edhe Ronaldo kanë zhvilluar më shumë ndeshje.

‘Mendoj se kanë kuptuar se mund të besojnë 100% tek unë, jam ai që i kuptova më shumë. Me mua ndiheshin në habitatin e tyre-shtoi Higuain

Përsa i përket të ardhmes së tij pas tërheqjes nga futbolli Higuain shpjegoi: ‘Pas të gjithë asaj që kam kaluar do të isha mazokist  po të doja të qëndroja në botën e futbollit. Në fillim do t’i gëzohem familjes sime dhe më pas do të studio në kuzhinë dhe enologji’.

Sfidanti.al