Sergio Ramos nuk shkon te Juventus; e ardhmja është në MLS

Reali i Madridit po përjeton momente të vështira me Zidane që rrezikon seriozisht postin, ndërkohë që vijohen diskutimet për rinovomin e kontratës së Sergio Ramos. Sipas portalit ‘Todofichajes’, kapiteni i Los Blancos ka vendosur për t’u larguar nga skuadra kamoione e Spanjës, një ‘divorc’ i bujshëm ky që ka ngjallur interesin e Juventus edhe pse

Vazhdoni leximin →

MLS, hetohet një rast racizmi te Real Salt Lake

Major League Soccer bëri të ditur se do të hetojë akuzat e bërë në drejtim të pronarit të Real Salt Lake, Dell Loy Hansen për përdorim të një fjalori racist. ‘Jemi thellësisht të shqetësuar për akuzat e bëra në një raport të publikuar për gjuhën e përdorur dhe sjelljen e pronarit të Real Salt Lake,

Vazhdoni leximin →