Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

Inter Miami i Lionel Messit dhe Luis Suarezit u mund 3-1 nga klubi meksikan Monterrey në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të Concacaf-it dhe si rezultat eliminohet me shifra të përgjithshme 5-2. Rikthimi i Messit si titullar, pas një mungese prej rreth një muaji për shkak të lëndimit, nuk mjaftoi. Humbjes së ndeshjes së parë

Vazhdoni leximin →

Messi aksionet falas te Inter Miami

Lionel Messi mund të bëhet bashkëaksionet me David Beckham te Inter Miami nëse vendost të shfrytëzojë klauzolën e kontratës së nënshkruar pas largimit nga PSG. Ish-mesfushori britanik, ndër të tjera i ofroi edhe këtë mundësi për të evituar që argjentinasi të transferohej në Arabi dhe mundësia që Messi të bëhet bashkëpronar te klubi nga Florida,

Vazhdoni leximin →

Messi shtyn lamtumirën

Messi po mendon të pensionohet? “E di që do ta ndiej, do ta kuptoj kur të mos jem më në gjendje të ndihmoj shokët e mi në fushë. Jam shumë autokritik, e di kur jam mirë, kur jam keq, kur luaj mirë dhe kur luaj keq. Nëse bëj mirë, do të përpiqem të vazhdoj sepse

Vazhdoni leximin →

Lionel Messi shpëton Inter Miamin nga humbja

Interi Miami nuk ka shkuar më shume se një barazim 1-1 ndaj Los Angeles Galaxy, në takimin e vlefshëm për kampionatin. Në Dignity Health Sports Park (Carson, CA), vendasit patën shansin e artë për të kaluar në epërsi me Riqui Puig, por futbollisti spanjoll gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Gjithsesi, Los Angeles kaloi

Vazhdoni leximin →

Magjia e Mesit, i driblon të gjithë

Gjurmët e talentit të Leo Messi-t tashmë shihet qartë, që në hapjen zyrtare të MLS-së 2024. Sulmuesi argjentinas, pavarësisht se nuk shënoi, ishte protagonisti i madh i ndeshjes mes Inter Miami dhe Real Salt Lake, ndeshje që përfundoi 2-0 për formacionin e “Pleshtit”. Aleati i spektaklit është ish-bashkëlojtari i tij i Barcelonës, Luis Suarez. Argjentinasi, në

Vazhdoni leximin →

Messi bën figurë të keqe

Al-Nassr “shkatërroi” 6-0 Inter Miamin në miqësoren e luksit që u zhvillua në “Kingdom Arena”. Të gjithë pritnin një përballje Cristiano Ronaldo-Leo Messi, por i pari nuk ishte fare i grumbulluar për këtë sfidë. Ndërkohë që “pleshti” u fut në fushë vetëm shtatë minuta përpara fundit, kur rezultati ishte 6-0 për skuadrën arabe. Otavio, Talisca

Vazhdoni leximin →

Inter Miami refuzon miqësore me Barcelonën

Leo Messi nuk do ta sfidojë Barcelonën në verë. Sipas asaj që raportohet nga Mundo Deportivo, klubi Blaugrana po organizon një turne veror në Shtetet e Bashkuara për t’u përgatitur për sezonin 2024-2025 dhe ideja fillestare e drejtuesve të klubit ishte përballja me Inter Miami të kampionit argjentinas. Megjithatë, klubi amerikan e refuzoi propozimin dhe

Vazhdoni leximin →

Lionel Messi çon në “yje” çmimin e biletave

2024 mund të jetë një vit i paharrueshëm për Inter Miamin. Në vitin 2023 skuadra nga Florida nuk arriti që të kualifikohej në Play Off-in e MLS-së, por arriti të fitojë titullin e parë, Kupën e Ligës, e udhëhequr nga Lionel Messi. Me ardhjen e Luis Suarezit në sulm, entuziazmi rreth formacionit që drejtohet nga trajneri

Vazhdoni leximin →