Hart beson se Donnarumma mund të mësojë shumë nga Bufon

Portieri i Mancester Sitit, Joe Hart, i cili është i huazuar te Torino në Serie A, ka mbetur i habitur me portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma.

Hart beson se 17 vjeçari italian ka një të ardhme të ndritur dhe se me ndihmën e Buffon do të behet edhe më i madh.

“Në Itali më ka impresionuar shumë Donnarumma. Jo vetëm që është i ri, por është edhe shumë i talentuar”, tha fillimisht Hart.

“Gigi luan në një klub special si Milan, ku e duan të gjithë dhe nga Buffon mund të mësojë shumë në Kombëtare”, shtoi ai