Donnarumma: Grupi E, i vështirë për të gjithë

Gianluigi Donnarumma përgatit të përjetojë një Europian si kapiten i Italisë. Në një intervistë të fundit për “Sky Sport”, portieri thekson se shiriti i kapitenit në kombëtare ka shumë përgjegjësi ndërsa komentoi edhe Grupin B ku bën pjesë Shqipëria, Spanja dhe Kroacia. Gardiani i PSG theksoi se është një grup i vështirë për Italinë, por

Vazhdoni leximin →

Kritika të ashpra në Francë për Xhixho Donarumën!

Krejt e ndryshme është atmosfera që rrethon portierin e Paris Sent Zhërmen, Xhanluixhi Donaruma. Italiani është në qendër të kritikave nga tifozët dhe mediat franceze, që e cilësojnë fajtor për humbjen me Bajernin. Në fakt, portieri gaboi në golin e Koman. Për këtë ai është vlerësuar me notën 4 nga prestigjozja. “L’Ekip”. Ndërkohë tifozët shkojnë

Vazhdoni leximin →

Heroizmat e Donarumës në Budapest: Falenderoj Nënën Natyrë

Ishte njëri nga meritorët më të mëdhenj që Italia u kualifikua për në fazën finale të Ligës së Kombeve. Xhixho Donaruma është kritikuar jo pak për paraqitjet e tij me hope tek Paris SG, por gjithsesi me kombëtaren është gjithnjë një garanci. Portieri titullar i Të Kaltërve bëri disa pritje shpëtimtare në Budapest ndaj Hungarisë,

Vazhdoni leximin →

Mançini me kokën lart: Itali, kjo humbje nuk zeron gjithçka

Trajneri i të kaltërve nuk është nga ata që alarmohet shpejt, që mërzitet dhe dorëzohet. Roberto Mançini ishte simbol i gjakftohtësisë dhe “urtësisë” edhe pas katastrofës 2-5 të Italisë në fushën e Gjermanisë. Kampioni i Europës e mbajti lart krenarinë edhe i rrëzuar. “Kjo humbje 2-5 nuk zhbën gjithçka të mirë që kemi bërë dhe

Vazhdoni leximin →

Donaruma: Do të rri tek Paris SG për të qenë titullar!

Nuk ka qenë sezoni më i mirë i mundshëm, as në nivelin personal, dhe as në atë kolektiv. Xhixho Donaruma shkoi tek Paris SG si kampion i Europës me Italinë, por nuk e pati derën të hapur “katër kanatësh”. Portieri italian shpesh ishte në stol dhe u detyrua të përballonte një konkurrencë të ashpër me

Vazhdoni leximin →