Rrefimi i Iheanaços: Babai me rrihte se luaja futboll

Keleçi Iheanaço esht3 nje prej talenteve te reja qe do te kete mbi vete prozhektoret e Boterorit te Rusise. Eshte 21 vjec por e ka krijuar reputacionin  e tij duke luajtur per  Mancester Sitin, nderkohe qe tani eshte pjese e Leister. Megjithate rrugetimi i tij ne boten e futbollit nuk ka qene aspak i lehte. Dhe kete Iheanaço e tregon ne nje interviste per ‘The Sun’.

Ne Rusi, ai do te kete mbeshtetjen e te gjithe Nigerise e sidomos te babait te tij dicka e cuditshme duke qene se babai i Iheanaços ishte kunder ketij pasioni te djalit te tij.

‘Me duket ironike qe im ate eshte tifozi i pare i imi duke qene se fillimisht ai me rrihte sa here une dilja nga shtepia per te luajtur futboll-tregon Ihanaço-ndonjehere me vjen per te qeshur kur e mendoj, por besoj se ishte e shkruar qe te beja kete karriere’.

Sfidanti.al