Maroku, Amrabat pesoi hemoragji cerebrale; s’luan ndaj Portugalise

Nordin Amrabat pesoi nje hemoragji te vogel cerebrale ne ndeshjen me Iranin dhe nuk do te jete me ndeshjen qe Maroku do te luaje ndaj Portugalise.

Futbollisti maroken u zevendesua ne minuten e 76 pas nje perplasje me nje kundershtar. Amrabat u dergua ne nje spital te Shen Petersburgut. Stafi mjekesor i Marokut nepermjet nje komunikate beri te ditur se lojtari ishte nen vezhgim per 24 ore edhe pse ekzaminimet mjekesore treguan se nuk kishte asgje te rende.

Sfidanti.al