Vinicius flet për dëmtimin e rëndë

Sulmuesi brazilian Vinicius jr. i është nënshtruar rezonancës magnetike të dielën në mëngjes dhe rezultatet kanë konfirmuar dëmtimin në bicepsin femural. Në këtë mënyrë, lojtari i thotë lamtumirë vitit 2023 dhe pothuajse me siguri do të humbasë Superkupën e Spanjës. Anësori i Realit u detyrua të largohej nga fusha pas gjysmë ore në lojë. Që në

Vazhdoni leximin →

Vinicius i jep lamtumirën vitit 2023

Lajm i keq për Real Madridin nga Amerika e Jugut. Sulmuesi brazilian Vinicius Jr. pësoi një dëmtim të  këmbës së tij të majtë. Lojtari iu nënshtrua një rezonance e cila konfirmoi dëmtimin që do ta mbajë atë larg fushës për rreth dy muaj e gjysmë. Vinicius Jr kështu i jep lamtumirën vitit 2023 dhe pothuajse

Vazhdoni leximin →

Bastoni humb dy ndeshjet e fundit për Euro 2024

Alessandro Bastoni ka pësuar një dëmtim muskulor dhe do të mungojë për një numër ndeshjesh të ardhshme të Interit e Italisë kundër Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës, që të dyja jetike për të ardhmen e Italisë. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar u detyrua të tërhiqej nga skuadra e Italisë në Coverciano pasi pësoi një dëmtim në këmbën e

Vazhdoni leximin →

Muriqi jashtë për dy muaj

Mallorca ka konfirmuar se Vedat Muriqi në ndeshjen ndaj Kosovës, të cilën ekipi e fitoi 1-0 ndaj Izraelit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, ka pësuar dëmtim jo edhe të lehtë në muskuj. Drejtori sportiv i klubit spanjoll, Pablo Ortells bëri të ditur se sulmuesi do të mungojë nga katër deri në gjashtë javë.

Vazhdoni leximin →

Operohet Neymar, kthehet në mesin e vitit 2024

Sulmuesi brazilian Neymar u operua në Belo Horizonte, dy javë pas një dëmtimi të rëndë në gju në ndeshjen kundër Uruguait në kualifikueset për Kupën e Botës 2026. Operacioni i Neymar në ligamente dhe menisk të gjurit të majtë zgjati katër orë, shkruan Globo Esporte. Klubi i Neymar, Al Hilal, synonte ta kryente operacionin në

Vazhdoni leximin →

Neymar nuk rrezikon karrierën

Nuk do ta mbyllë karrierën dëmtimi më i fundit i Neymar edhe pse ai do të qëndrojë për dis amuaj arg fushave të blerta. Janë orë të vështira këto të ditëve të fundit për sulmuesin brazilian i cili ka pësuar një nga dëmtimet më të rënda të karrierës së tij. Bëhet fjalë për këputjen e

Vazhdoni leximin →