Reali nuk heq dore; pergatit oferten 220 mlm Euro per Hazard.

Telenovela Hazard duket nuk ka fund. Reali i Madridit nuk ka ndermend te heqe dore nga blerja e futbollistit belg te Çelsit edhe pse u duk sikur kjo histori ishte mbyllur.

Sipas te perditshmes ‘Daily Express’, klubi merenges po pergatit nje oferte prej 220 milione Eurosh per te blere kartonin e Eden Hazard. Presidenti i Realit te Madridit, Florentino Perez kerkon me cdo kusht te gjeje zevendesuesin e Cristiano Ronaldos dhe Hazard eshte lojtari ideal.

Mesohet se drejtuesit e Realit do te mblidhen gjate kesaj jave per te bere oferten per Hazard perpara se te mbyllet merkatoja e transferimeve ne 31 gusht.

Sfidanti.al