‘Vuajta depresionin te Çelsi’-rrefimi shokues i Morates

Alvaro Morata ben nje rrefim befasues per ate cfare perjertoi gjate sezonit 2017/2018 me skuadren e Celsit, rrefim qe u publikua nga tabloidi ‘Daily Mirror’.

‘Ne pjesen e dyte te sezonit nuk doja te flisja me njeri e as te degjoja askend-tregon Morata-kisha nje bllokim psikologjik dhe doja te rrija ne shtepi. Ndoshta nuk ishte depresion, por me siguri diçka e ngjashme.  Gjeja me e lehte per mua ishte te largohesha nga Çelsi. Kisha shume oferta por vendosa te rri ketu sepse dua te luftoj e te ndryshoj te kaluaren’.

Nderkaq Alvaro Morata vendosi te ndryshoje numrin e faneles. spanjolli nuk do te mbaje me nr. 9 por 29 pasi eshte data e lindjes se dy binjakeve te tij.

Sfidanti.al