SHBA, vijon beteja ne distance mes Donald Trump e Lebron Xhejms

Donald Trump dhe Lebron Xhejms vijojne betejen verbale ne distance mes tyre. Pak dite me pare ylli i basketbollit amerikan akuzoi presidentin e SHBA se po perdor sportin se po perçan amerikanet. Nje deklarate kjo qe nuk i pelqeu aspak shefit te Shtepise se Bardhe i cili u pergjigj me tone te forta si gjithnje permes rrjetit social Twitter.

‘Lebron Xhejms u intervistua nga gazetari televiziv me idiot ne bote, Don Lemon. Ai arriti ta bente Xhejms te dukej si nje person inteligjent-u shpreh Trump ne Twitter. Tani pritet kundersulmi i The King per te vijuar betejen me presidentin e SHBA.

sfidanti.al