Real Madrid ki kujdes! Mançester Siti, gati te beje çmenduri per Eden Hazard

Situata e Eden Hazard te Çelsi po monitorohet jo vetem nga Reali i Madridit, por edhe nga Mançester Siti. Sipas tabloidit britanik ‘The Sun’, kampionet e Anglise jane gati te bejne çmenduri per te siguruar sherbimin e mesfushorit belg i cili eshte shume prane largimit nga Blute e Londres.

Gjithnje sipas ‘The Sun’, drejtuesit e klubit anglez po pergatiten te dergojne nje oferte te rendesishme ne zyrat e Çelsit per kartonin e Hazard me belgun qe e pelqen trajnerin Pep Guardiola dhe nuk do te ngurroje te pranoje oferten e Mançester Sitin nese do ta bente nje te tille.  Flitet se Citizens ne te vertete po behen gati t’i ofrojne Çelsit mbi 100 milione Euro per kartonin e Hazard, nderkohe qe per vete futbollistin po pergatit nje kontrate me nje page prej 18 milione Eurosh ne sezon.

Sfidanti.al