Murinjo kundër Kontes, polemikat mes trajnerëve u servirën

Kur bëhet fjalë për Zhoze Murinjon, polemikat janë gjithnjë të servirura për mediat ‘e etura’ për konflikte. Pportugezi tani sduket se ka nisur një betejë të ashpër verbale me trajnerin e Çelsit, Antonio Konte dhe shkak janë bërë ankesat e këtij të fundit për problemet me dëmtimet në skuadrën e tij, sikur të mos i mjaftonin telashet me rezultatet e ndeshjeve të fundit. ‘Nuk më pëlqejnë ata trajnerë që qahen vazhdimisht për lojtarët e dëmtuar-ishte shprehur Murinjo duke iu referuar Kontes edhe pse nuk ia përmendi emrin. Kundërpërgjigjja e ish trajnerit të përfaqësueses italiane nuk mungoi dhe ajo erdhi menjëherë pas ndeshjes që Blutë e Londrës zhvilluan me Romën në Ligën e Kampioneve. ‘Murinjo po i hedh sytë gjithnjë e më shpesh nga Çelsi-theksoi Konte-kjo po nidh edhe në këtë sezon. Ai duhet të mendojë më shumë për skuadrën dhe veten e tij e të mos merret me të tjerët’

Sfidanti.al