Benzema-Mesi, polemikat vazhdojnë në rrjetet sociale

Megjithëse kanë kaluar ditë, fitimi i trofeut si “Lojtari më i Mirë” nga Lionel Mesi vazhdon të bëjë zhurmë. Këtë herë në polemika, megjithëse në distancë janë përfshirë vetë protagonistët. Triumfi i sulmuesit argjentinas nuk është pritur mirë nga rivali i tij në këtë garë, Karim Benzema që u rendit në vendin e dytë. Fituesi

Vazhdoni leximin →

Pekin 2022, kina I përgjigjet SHBA: Komuniteti ndërkombëtar nuk do të lejojë bojkotin

‘Politizimi i Sportit do të dëmtojë shpirtin e Kartës Olimpike dhe interesat e sportistëe të të gjithë vendeve. Komuniteti ndërkombëtar, duke përfshirë edhe Komitetin Olimpik Amerikan nuk do ta pranojë’. Kjo është ajo që deklaroi zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Kineze, Zhao Lijian duke iu kundërpërgjigjur administratës Biden që bëri të ditur se është në

Vazhdoni leximin →