Mesut Ozil lë Arsenalin për Mançester Junajtid: Jam gati të firmos me Djajtë e Kuq

Mesut Ozil do të largohet nga Arsenali, por nuk do t’i thotë lamtumirën Premier Ligës.  Mesfushori gjerman popërgatitet për një transferim në jë qyetet që ësjhtë pam në në very të Anglisë, mançester tek Junajtid. Sipas asaj që publikohert te e përditshmja ‘Daily Mirror’, Ozil u ka bërë të ditur shokëve të tij të skuadrës së është gati që të firmosë kontratën me Djajtë e Kuq  ku Zhoze Murinjo po përgatitet ta presë me krahëhapur. Ishte pikërisht Murinjo, elementi kyc i vendimit të marrë nga Ozil për të menduar transferimin në ‘Old Trafford’. Vetë Ozil  ka rrëfyer në autobiografinë e tij ku një raport të vecantë me teknikun portugez të krijuar kur ata ishin pjesë e Realit të Madridit. Me një situatë të tillë, është e lehtë të kuptohet se për skuadrat e kampionatit Italian shuhen përfundimisht shpresat për të siguruar shërbimin e Ozil. Interi që  ishte klubi që e kërkonte më shumë futbollistin gjerman, tani do t’I duhet të ndryshojë objektiv për merkaton dhe të hedhë sytë nga Vidal apo Ramires

Sfidanti.al